Home E Devlet E Devlet MHRS Randevu Alma

E Devlet Üzerinden MHRS Randevusu Alma

MHRS, Merkezi Hekim Randevu Sistemi olarak geçmektedir.  MHRS üzerinden randevu alabilmek için farklı yollar mevcuttur. Bu yollardan bazıları aşağıdaki gibidir. Biz burada e devlet mhrs randevu ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Alo 182 İle Randevu Alma

182 numaralı telefon aranarak randevu alınabilir.  Burada sizden nüfus bilgileriniz istenecektir.

https://www.mhrs.gov.tr Adresinden Randevu Alma

Merkezi hekim randevu sistemi sitesi üzerinden direk olarak randevu alabilirsiniz. Bunun için bir kullanıcı hesabı oluşturmalısınız.

E Devlet Online Randevu Alma

E devlet biliyorsunuz ki artık her şeyi kolay olarak yapmamızı sağlıyor. E devlet üzerinden online randevu almak isteyenler için yol haritasını aşağıda veriyoruz. Bu yolu izleyerek e devlet mhrs üzerinden randevunuzu alabilirsiniz.

-E Devlet Girişi ( E devlet şifresi gerekmektedir)

https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ adresini kullanarak giriş yapılır. Burada ptt üzerinden alınan e devlet şifresi kullanılır ya da farklı giriş yöntemleri kullanılabilir.E Devlet Giriş Yöntemleri Yazımızı Ziyaret Edebilirsiniz.

-Giriş yapıldıktan sonra “sağlık bakanlığı” menüsü altından “Merkezi hekim randevu sistemi” seçilir. Bu noktadan sonra hangi hastaneden randevu almak istediğinizi seçebilirsiniz.

E devlet mhrs randevu için farklı bir yol daha var.

Bunun için https://www.mhrs.gov.tr adresine girilir. Burada sağ taraftan “randevu al” seçilir. Bu noktadan sonra hastane seçimi yapılır. Artık sizi giriş için yönlendirecektir. Bu aşamada “e devlet ile giriş” seçilirse sisteme e devlet üzerin giriş yapabilirsiniz.

E devlet mhrs ile ilgili yazımızın sonuna geldik sorularınızı bize aşağıdaki yorum kısmından iletebilirsiniz.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Leave a Reply