Home E Devlet E Devlet Öğrenci Belgesi Nasıl Alınır?

E Devlet Öğrenci Belgesi Nasıl Alınır?  

E devlet öğrenci belgesi almak artık çok kolay. Eski sistemde öğrenci belgesi almak için okulunuzun öğrenci işlemlerine gitmeniz gerekmekteydi. Artık okulunuzun öğrenci işlerine gitmenize gerek kalmadı. E devlet üzerinden öğrenci belgenizi kolay bir şekilde alabiliyorsunuz.  Peki e devlet öğrenci belgesi almak için gerekli olan şifreleri nereden temin edeceksiniz?

E devlet üzerinde işlem yapabilmek için giriş işlemlerinin gerçekleşmesi gereklidir. E devlet şifresi ile giriş yapabileceğiniz gibi farklı giriş yöntemleri de deneyebilirsiniz. E devlet giriş yöntemlerinden aşağıdakileri kullanabilirsiniz. E devlet giriş ile ilgili diğer yazımıza da göz atmak için aşağıdaki linke de tıklayabilirsiniz.

  • E devlet şifresi ile giriş ( Ptt aracılığıyla şifre temin edilir)
  • E devlet internet bankacılığı ile giriş (İnternet bankacılığı hesabınız gereklidir)
  • Mobil İmza İle Giriş( Gsm operatörlerine imza için başvuru gereklidir)
  • E İmza ile giriş

E Devlet Şifresi Nasıl Alınır? E Devlet Giriş İçin Farklı Yöntemler Nelerdir?

Yukarıdaki linke tıklayarak e devlet giriş yöntemlerine ulaşabilirsiniz. Biz e devlet şifresini ptt yoluyla temin ettiğinizi düşünerek yolumuza devam ediyoruz. E devlet öğrenci belgesi sorgulama ekranına ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız .Bu linke tıkladığınızda sizin e devlet girişi yapmanızı isteyecektir. Bunun için “ Kimliği Şimdi Doğrula” ile sizi yönlendirecektir. Sizden tc kimlik numaranızı ve şifrenizi isteyecektir. Bu şifre ptt tarafından size verilen e devlet şifresidir. Bunları girdikten sonra giriş tamamlandı. Bu aşamadan sonra okuduğunuz üniversitenin yanında “detay” kısmına tıklayarak öğrenci belgenizi oluşturabilirsiniz. Burada ilk defa belgenizi oluşturabilir ya da daha önceden oluşturduysanız belgenizi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/yok-ogrenci-belgesi-sorgulama

 

E Devlet Öğrenci Belgesi Nereden Alınır

-E Devlet Giriş

-E Hizmetler

-Yükseköğretim Kuruluğu Başkanlığı

-Öğrenci Belgesi Sorgulama

Lise Öğrenci Belgesi Alma

Lise öğrencileri e devlet üzerinden öğrenci belgesi alamazlar. Lise öğrencileri öğrenci belgesi için e okul sistemini kullanmak gereklidir. E okul üzerinden öğrenci belgesi almak için okul idarelerine başvuru şartı gereklidir. Okul idaresi imzalı ve mühürlü şekilde öğrenci belgelerini testim edeceklerdir.Aşağıdaki e okul öğrenci belgesi alma ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz

http://onlinederslerim.com/e-okul-ogrenci-belgesi-nasil-alinir/

 

E devlet kapısı üzerinden öğrenci belgesi alma ile ilgili yazımızın sonuna geldik. Aşağıdaki yorum kutusunu kullanarak bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Leave a Reply