Home E Devlet E Devlet Şifresi İle Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır ? 4A,...

E Devlet Şifresi İle Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır ?  4A, 4B, 4C Maaş Sorgulama

E devlet vatandaşların işlemlerini daha hızlı bir şekilde yapabilmek için her gün gelişmektedir. Son zamanlarda e devlet sistemi üzerine eklenen maaş sorgulama modülü ile emekliler ve çalışanlar maaşlarını sorgulayabilirler.  Bu yazımızda 4a emekli maaşı sorgulama, 4b emekli maaşı sorgulama ve 4c emekli maaşı sorgulama ile ilgili bilgiler de vereceğiz.

E devlet maaş sorgulama işlemleri için e devlet şifresi gerekmektedir. Bu şifreyi 2 TL karşılığında ptt şubelerinden temin edebilirsiniz. Şifrenizi kimse ile paylaşmayınız.

E Devlet şifresi nasıl alınır? E Devlet Giriş Yöntemleri Başlıklı Yazımızı Okumak İçin Tıklayınız.

4A Nedir?  4A Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eski sistemdeki ssk (sosyal sigortalar kurumu) ‘a bağlı olan vatandaşlar yeni sistemdeki 4A şeklinde belirtilmektedir.  E devlet üzerinden 4a emekli aylık bilgisi sorgulama işlemi yapılmaktadır. Bunun için aşağıdaki adımları izleyiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/4a-emekli-aylik-bilgisi adresine tıklayınız.

-“Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçilir.

4B Nedir?  4B Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sgk öncesinde bağkur olarak anılan sistemden emekli olanlar maaşlarını sorgularken aşağıdaki adımları izleyeceklerdir. 4b emekli aylık bilgisi yanında diğer bir çok işlemlerinizi de  e devlet üzerinden yapabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/4b-emekli-aylik-bilgisi adresine tıklayınız.

-“Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçilir.

4C Nedir?  4C Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eski sistemdeki geçici işçilerin emekli maaşlarını sorgulayabilecekleri e devlet hizmetidir. Aşağıdaki linke tıklayarak 4c emekli aylık sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/4c-emekli-aylik-bilgisi adresine tıklayınız.

-“Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçilir.

 

E devlet üzerinden bir çok işlem yapılmaktadır. Size bu yazımızda e devlet emekli maaşı nasıl sorgulanır ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık. E devlet üzerinde emeklilerin yapabileceği aşağıdaki işlemler de yer almaktadır. Aşağıdaki e devlet emeklilik işlemlerini de inceleyebilirsiniz.

E Devlet Banka ve Adres Değişikliği

E Devlet Emekli Aylığı Kesintileri

E Devlet Emekli Aylık Bilgisi

Daha bir çok hizmet için e devlet adresini ziyaret ediniz .

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Leave a Reply