Home Genel Facebook Nedir ? Facebook Nasıl Kullanılır?

Facebook Nedir ? Facebook Nasıl Kullanılır?

“Facebook nedir?” isimli yazımıza hoşgeldiniz. Facebook dünyanın en büyük siteleri arasında yerini almayı her daim sürdürüyor. Bünyesinde milyonlarca kişiyi barındıran facebook her geçen gün büyümeye devam ediyor.  Facebook sitesine bağlanmak için http://facebook.com adresini kullanabilirsiniz. Bu noktadan sonra kayıt işlemi yaparak bu milyonlarca kişi arasına siz de katılabilirsiniz. Sosyal ağ sitesi olan facebook ile ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki bölümleri okumaya devam ediniz.

Facebook Android İndirme Linki İçin Tıklayınız

Facebook Kaydolmak İçin Linke Tıklayınız

 

Facebook Tarihi

Facebook 2004 yılında Harvard üniversitesinde okul içinde iletişim kurabilmek için oluşturulmuş bir sistemdir. Mark Zuckerberg ve arkadaşı tarafından oluşturulan sosyal ağ sitesi 2006 yılında dünya çapında hizmet vermeye başladı. Facebook 2006 yılından bu yana hem şirketlere hem de kişilere istedikleri hizmeti sunmaktadır.

 

Facebook İle Yapabilecekleriniz

-Facebook ile arkadaş listenizi oluşturabilir. Bu oluşturmuş olduğunuz arkadaş listelerinizin gizlilik ayarlarını yapabilirsiniz.

-Fotoğraf yükleyerek arkadaşlarınızla fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz. Aynı zaman da eğer ki bu fotoğrafları herkesin görmesini istiyorsanız “herkese açık” şekilde ayarlardan değiştirebilirsiniz.

-Duvar özelliğini kullanarak etkileşimli içerikler oluşuturabilirsiniz.

-2017 yılında yayına giren canlı yayın özelliği ile anlık olarak ne yaptığınızı arkadaşlarınıza bildirebilirsiniz.

-İşletmeler pazarlama için facebook grup sayfalarını ya da fan sayfalarını kullanabilirler. Sonuç olarak uluslar arası alanda milyonlarca kişi facebook üzerinde var olmaktadır. İşletmeler bunu kesinlikle kullanmalıdır .

-Facebook connect kullanarak diğer web sitelerinin oturum açması sağlanmaktadır.

 

Facebook Nasıl Kullanılır?

Facebook kullanabilmek için oturum açma gereklidir. Bunun  için http://facebook.com üzerinden adrese bağlanarak kayıt işlemleri için mail adresinizi ve şifrenizi girerek kayıt işlemlerinizi çözmeniz gerekmektedir. Bunun sonucunda milyonlarca kişi arasına katılabilirsiniz.

Facebook hesap nasıl kapatılır merak ediyor musunuz? Eğer ki yapamazsanız bize yorum kısmından yazın hemen bu konuda size ayrıntılı bir yazı yayınlayalım .

 

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Leave a Reply