Home E Devlet İmei Kodu Nedir? Telefon İmei Sorgulama Nasıl Yapılır?

İmei Kodu Nedir? Telefon İmei Sorgulama Nasıl Yapılır?

İmei, International Mobile Equipment Identit(Uluslar arası mobil ekipman kimliği) şeklinde tanımlanmaktadır. Her telefon için özel olarak imei kodu tanımlanmaktadır. Bu imei kodu sayesinde çalınan telefonlarınızı ya da kaybolan telefonlarınızı kullanıma kapattırabilirsiniz. Bu yüzden imei kodunu telefonu satın aldığınızda bir köşeye kaydetmeniz ilerleyen dönemlerde bir riskle karşı karşıya kaldığınızda sizi koruyacaktır.İmei numarası bulmak için farklı yöntemler vardır bu yazımızda sizlere imei kodu bulma ile ilgili yöntemleri de vereceğiz.

 

Telefon İmei Sorgulama Nasıl Yapılır?

Telefondan ime sorgulamak için *#06# tuşlanmalıdır. Bu tuşlama sonucunda ekrana gelen numara sizin imei numaranızdır. Bu numarayı bir köşeye kaydetmeyi unutmayınız.

 

Android Cihazlarda İmei Numarası Nasıl Bulunur?

Android cihazın ayarlar menüsüne gidilir. Buradan hakkında bölümüne tıklanır ve son olarak telefon kimliği seçilir. Burada ime numarası yer almaktadır. Android imei sorgulama bu kadar kolaydır.

 

İphone İmei Bulma Yöntemleri

Bir iphone cihaza sahipseniz telefon menüsü üzerinden de imei sorgulama yapabilirsiniz. İphone imei sorgulama için aşağıdaki adımları takip ediniz.

-Ayarlar >Genel> Hakkında >İmei yolunu takip ederek iphone imei bulma işleminize son verebilirsiniz. İphone imei bulma bu kadar kolay bir işlemdir.

İmei numaranızı öğrendikten sonra  e devlet üzerinden imei sorgulama işlemlerinizi de yapabilirsiniz. Bu şekilde telefonunuzun yasal yollarla ithal edilip edilmediğini ya da kayıp çalıntı durumunlarını öğrenebilirsiniz.

 

E Devlet İmei Sorgulama Nasıl Yapılır?

Cep telefonunuz üzerinden *#06# tuşlandıktan sonra elinize imei numarası geçecektir. Bu işlemin ardından e devlet imei sorgulama ekranına ulaşmanız gerekir. Bunun  için aşağıdaki linke tıklayınız ve cep telefonunuzun imei numarasını yazınız. Bu işlemin ardından telefonunuzun durumu ortaya çıkacaktır.

E Devlet İmei Sorgulama Ekranı İçin Tıklayınız

 

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Leave a Reply