Kpss Ortaöğretim Puan Hesaplama I Kpssp94 Hesaplama I 2018

Kpssp94 Nedir?

Çift yıllarda yapılan b grubu atamaları için kullanılan bir puan türüdür. Bu puan türü lise mezunu adayların atanması için kullanılır.  Kpssp94 puan türü için adayların ekim ayında yapılan sınavda genel kültür + genel yetenek testlerini çözmesi gerekmektedir.  Bu sınav sonucunda kpssp94 puan türü oluşur. Kpss ortaöğretim puan hesaplama sistemimiz üzerinden puanlarınızı hesaplayabilirsiniz. Kpssp94 memur alımı için için bu puan türü ile başvurularını yapabilmektedirler

Kpss ortaöğretim sınavına girmek için gerekli adımlar kpss ortaöğretim tercih klavuzu içerisinde yer almaktadır. Ösym sitesinde yer alan kpss tercih klavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

 

Kpss Ortaöğretim Başvuru Tarihi 2018

Kpss ortaöğretim için başvuru tarihi 3-18 Temmuz 2018 şeklinde belirtilmiştir. Kpss ortaöğretim sınav ücreti de 60 TL şeklindedir.

 

Kpss Ortaöğretim Sınavı Tarihi

Çift yıllarda yapılan ortaöğretim kpss 2018 yılında 7 ekim de yapılacaktır. Sınavda toplam 120 soru sorulacak ve sınav süresi 130 dakika olacaktır.

 

Kpss Ortaöğretim Puan Hesaplama

Kpss lise sonucunda oluşan puanları hesaplamak için standart katsayılar ile çarpım yapılmaz. Bunun nedeni 2 yılda bir yapılan kpss ortaöğretim sonucunda farklı ortalamalar meydana gelmektedir. Sınavın ağırlığına göre puan hesaplamaları yapılmaktadır. Kpssp94 hesaplama yapılırken standart sapma formülünden yararlanılır. Bu formül aracılığıyla daha gerçekçi puanlarlar oluşturulmaktadır. Bizlerde sitemizde yer alan kpss ortaöğretim puan hesaplama modülü üzerinde standart sapmaları kullandık. Standart sapmalar ile oluşan puanlar sizlerin gerçek sınavda alacağı puanlara çok yakın çıkmaktadır. Yine de +2 , -2 fark çıkabilmektedir. Buradaki amacımız size en yakın puanı sunabilmektir.

 

Kpssp94 Puan Türü İle Alan Kurumlar

Kpssp94 nereler tercih edilir?” şeklindeki sorularla sık sık karşılaşıyoruz. Bu kurumlara daha önceki yazılarımızda yer verdik. Bu yazımız “Kpss B Grubu Nedir? I Kpss B Grubu Meslekleri Nelerdir? şeklindedir. Sizler de kpss lise düzeyinde sınava giriyorsanız b grubu kadrolarla ilgili ayrıntılı bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Yazımızı ziyaret ederek ayrıntılara ulaşabilirsiniz. Kpss p94 ile alan kurumlar bazılarını yine sizler için aşağıda belirttik. Daha fazla kadroya ulaşmak için aşağıdaki ösym sitesinin linkine tıklayabilirsiniz.

Şoför 

Teknisyen

İtfaiye Eri

Hizmetli 

Bekçi

Daha fazla kadro için tıklayınız.

 

Kpss Ortaöğretim Taban Puanları 2016

Farklı kadroların yer aldığı kpss ortaöğretim 2016/1 ataması sonucunda oluşan minumum ve maksimum puanlar yayımlanmıştır. Burada sizler için 2-3 tane örnek verelim daha fazla kpss ortaöğretim taban puanları için aşağıdaki linke tıklayınız.

Örnek Kadro 1

Abant Baysal Üniversitesi  Şoför

Minumum Puan : 89,00765

Maksimum Puan: 89,00765

Örnek Kadro 2

Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eri

Minumum Puan:72,34842

Maksimum Puan : 78,796667

Örnek Kadro 3

Dışişleri Bakanlığı Hizmetli

Minumum Puan :95,66324

Maksimum Puan : 97,83794

Daha fazla 2016/1 kpss ortaöğretim taban puanları için tıklayınız.

Sizler de kpss ortaöğretim puan hesaplama sistemimiz üzerinden puanlarınızı hesaplayarak aşağıdaki yorum kutusundan fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

 

 

Yorum yapın